Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jutro podpisanie umowy na przekop Mierzei Wiślanej. Prace mają ruszyć od przyszłego tygodnia

W tym miejscu powstanie kanał przez Mierzeję Wiślaną. Fot. Urząd Morski w Gdyni

Bardzo się ciesze, że to w Elblągu zostanie podpisana umowa z wykonawcą Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. To finał wieloletnich zabiegów Prawa i Sprawiedliwości oraz realizacja naszych obietnic – podkreśla poseł Jerzy Wilk, dwójka na liście wyborczej do sejmu w okręgu elbląskim.

Gospodarzem uroczystości będzie Urząd Morski w Gdyni oraz minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, który złoży podpis jako strona rządowa inwestycji. Poseł Jerzy Wilk podziela zdanie, że prace przy przekopie mogą ruszyć natychmiast.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Dodajmy, poseł Jerzy Wilk przez cztery lata pracował w sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej. Jego zdaniem kanał żeglugowy jest najważniejszą inwestycją dla Elbląga i miejscowości położonych nad Zalewem Wiślanym.

Według planów ma być gotów do 2022 roku.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w umowa, Prawo i Sprawiedliwość, przekop, Jerzy Wilk, Mierzeja Wiślana, podpisanie, Urząd Morski w Gdyni
Wspominają Kornela Morawieckiego. Z. Babalski (PiS): mówił, że prawo jest dla ludzi. A. Zielonka (SLD): to wielki człowiek

W mojej pamięci pozostaje pierwsze wystąpienie Kornela Morawieckiego jako marszałka seniora – mówił w Porannych pytaniach poseł PiS Zbigniew Babalski. Andrzej Zielonka z SLD podkreślał jego...

Zamknij
RadioOlsztynTV