Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

L. Krasulski o zaporze na granicy i wizycie J. Kaczyńskiego w regionie

Leonard Krasulski. Fot. J. Sulecki

– Jesteśmy mądrzejsi o doświadczenia z granicy polsko-białoruskiej – tak budowę zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn skomentował poseł PiS z Elbląga Leonard Krasulski.

Jak mówił, budowanie tymczasowego płotu, na wzór pierwszych zasieków ze wschodniej granicy, jest przejawem racjonalnego zachowania Straży Granicznej.

Widzą potrzebę postawienia takiej zapory, która była zaporą skuteczną i oddziaływała na napór migrantów.

Decyzję o budowie podjął w środę wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Ma to być zapora o wysokości 2,5 metra i szerokości 3 metrów. Wicepremier zapowiedział także prace związane z założeniem urządzeń elektronicznego dozoru granicy. Podkreślił, że decyzje te mają związek z „niepokojącymi informacjami”, iż lotnisko w obwodzie kaliningradzkim zostało otwarte dla lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w regionie

Zaplanowana na dziś i jutro wizyta prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w województwie warmińsko-mazurskim była jednym z tematów Porannych Pytań. Poseł Krasulski był pytany m.in. o to dlaczego Jarosław Kaczyński na spotkaniach z mieszkańcami i sympatykami często porusza tematy dotyczące środowiska osób LGBT.

Tematy zostają narzucane. Jarosław Kaczyński podejmuje tematy aktualne – tematy, którymi posługuje się opozycja. Najlepszym przykładem było wczorajsze posiedzenie Sejmu dotyczące wątku oświaty.

Wczoraj Sejm uchwalił nowelizację prawa oświatowego, która dotyczy przede wszystkim o zmiany zasad obecności organizacji pozarządowych w szkołach. Za głosowało 230, przeciw 220, a 4 wstrzymało się od głosu.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Poranne Pytania
Inflacja i elektrownie jądrowe. Posłuchaj Porannych Pytań

O inflacji dyskutowali posłowie Janusz Cichoń z PO i Jerzy Małecki z PiS w audycji Poranne Pytania Radia Olsztyn. Poseł PiS Jerzy Małecki przekonywał, że za...

Zamknij
RadioOlsztynTV