Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ktoś wyrzucił górę śmieci do lasu. Leśnicy szukają sprawcy

Fot. KMP Olsztyn

Policyjni wodniacy wspólnie ze strażnikami leśnymi zlikwidowali pod Ruszajnami dzikie wysypisko śmieci. Teraz „śmieciarzy” szukają leśnicy.

O wysypisku śmieci służby powiadomili świadkowie – mówi Andrzej Jurkun z biura prasowego olsztyńskiej policji.

Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili porzucone odpady na terenie leśnym w pobliżu boiska sportowego. Leśnicy wraz z policyjnymi wodniakami zebrali do worków pozostawione śmieci. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia oraz dotarciem do sprawców pozostawienia odpadów zajmują się leśnicy z Nadleśnictwa Wipsowo.

00:00 / 00:00

Za zaśmiecanie lasu grozi 500 złotych mandatu. W przypadku skierowania sprawy do sądu sprawcy może grozić grzywna w wysokości do 5 tysięcy złotych. Ponadto sąd może orzec obowiązek pokrycia kosztów usunięcia i utylizacji odpadów z lasu.

Widzisz? Reaguj! Również za pomocą KMZB

Policjanci przypominają, że informacje o zaśmiecaniu można również zgłosić za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja wśród kategorii zawiera zagrożenie pod nazwą „dzikie wysypiska śmieci”. Na podstawie sygnałów przekazywanych tą drogą, służby mogą podejmować odpowiednie działania, by ustalić i ukarać sprawców.

>>> Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmieci, wysypisko
Wakacyjne wycieczki po lesie. Służby przypominają o zasadach

- Jedną trzecią powierzchni województwa warmińsko-mazurskiego stanowią lasy, które są doskonałym miejscem na to, żeby np. uciec przed upałem - zachęca Adam Pietrzak, rzecznik regionalnej dyrekcji...

Zamknij
RadioOlsztynTV