Kto dybie na burmistrza Jezioran
W nocy z soboty na niedzielę nieznany sprawca podpalił dom Leszka Boczkowskiego, burmistrza Jezioran.
Około 3 w nocy ktoś podłożył pod drzwi oponę oblaną benzyną i podpalił. Dzięki reakcji przejeżdżającego kierowcy udało się ugasić płonące drzwi i elewację domu. Sprawę bada Komenda Miejska Policji w Olsztynie – mówi rzecznik prasowy Krzysztof Bisior:
Nieoficjalnie mówi się, że w podpalenie może być zamieszany jeden z przewoźników, który dotąd w gminie Jeziorany obstawiał najlepsze godziny. Na ostatniej sesji rady gminy nawoływał do odwołania burmistrza. Z kolei burmistrz Boczkowski przyznaje, że też ma swoje podejrzenia, ale nie chce ich ujawnić:
Posłuchaj materiału przygotowanego przez Dorotę Grzymską:
(dg/łs)



























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

