Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus w elbląskim przedszkolu. Placówka została zamknięta

Fot. UM Elbląg

Przedszkole nr 11 w Elblągu zostało zamknięte. Powodem jest pozytywny wynik testu na koronawirusa u jednego z dzieci, które uczęszczało do tej placówki.

Informacje o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u jednego z przedszkolaków władze Elbląga otrzymały w czwartek późnym wieczorem. Od razu ruszyły wszystkie procedury z tym związane. Dziecko, u którego wykryto zakażenie, ostatni raz przebywało w przedszkolu 6 sierpnia.

Aktualnie służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne z dziećmi i ich bliskimi oraz pracownikami przedszkola, którzy mieli kontakt z zarażonym dzieckiem. Te osoby zostały objęte kwarantanną i czekają na wyniki testów na obecność koronawirusa.

W przedszkolu nr 11 dezynfekowane są wszystkie pomieszczenia wewnątrz budynku a także plac zabaw, furtki oraz obejście. Przedszkole nr 11 w Elblągu swoją działalność najwcześniej wznowi 18 sierpnia. Jest to jednak uzależnione od decyzji służb sanitarnych.

Fot. UM Elbląg

Fot. UM Elbląg

Fot. UM Elbląg

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, uwaga, pilne
Śmiertelne potrącenie między Szczytnem a Jedwabnem. Nie żyje 43-letnia rowerzystka

Koniec utrudnień na trasie krajowej nr 58. Po godz. 6.00  w Warchałach między Szczytnem a Jedwabnem osobowe auto potrąciło rowerzystkę. 43-letnia kobieta zginęła na miejscu. Krajowa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV