Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna ofiara oszustwa „na policjanta”. Starsza kobieta straciła prawie 60 tysięcy złotych

Fot. fotolia.pl

Prawie 60 tysięcy złotych straciła mieszkanka Olsztyna, która padła ofiarą oszustwa „na policjanta”.

82-letnia kobieta odebrała telefon od mężczyzny, który podał się za kuriera bankowego. Poinformował, że przyjdzie wkrótce z przesyłką bankową, Chwilę później zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. Powiedział, że rozpracowuje szajkę oszustów i że pieniądze 82-latki są zagrożone.

Następnie poinstruował kobietę i jej 23-letnią wnuczkę co mają robić – relacjonuje aspirant Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji:

Instrukcja tradycyjnie dotyczyła tego, aby kobiety poszły do oddziału banku, w którym trzymają swoje oszczędności i wybrały z niego wszystkie pieniądze. Kobiety wypłaciły prawie 60 tysięcy złotych, po czym przekazały mężczyźnie czekającemu przy placówce. Po otrzymaniu pieniędzy mężczyzna odszedł w nieznanym kierunku i zniknął bez śladu.

00:00 / 00:00

Policjanci po raz kolejny przypominają, że funkcjonariusze prowadzący sprawy nigdy nie rozmawiają o śledztwie przez telefon. Nigdy także nie proszą o pieniądze ani nie pośredniczą w ich przekazywaniu.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszust, oszustwo, na policjanta, CBŚP
Policjant z Łodzi „zbierał na leczenie synka”. W ten sposób wyłudził pieniądze od pracowników WSPol w Szczytnie i słuchaczy uczelni

Zarzut wyłudzenia pieniędzy postawiła Prokuratura Rejonowa w Szczytnie 32-letniemu policjantowi Adamowi R. Funkcjonariusz miał zbierać pieniądze od słuchaczy Wyższej Szkoły Policji, wprowadzając ich w błąd co...

Zamknij
RadioOlsztynTV