Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjant z Łodzi „zbierał na leczenie synka”. W ten sposób wyłudził pieniądze od pracowników WSPol w Szczytnie i słuchaczy uczelni

Słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Zarzut wyłudzenia pieniędzy postawiła Prokuratura Rejonowa w Szczytnie 32-letniemu policjantowi Adamowi R.

Funkcjonariusz miał zbierać pieniądze od słuchaczy Wyższej Szkoły Policji, wprowadzając ich w błąd co do stanu zdrowia swego syna. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

22 sierpnia tego roku prokurator rejonowy w Szczytnie przedstawił zarzut wyłudzenia pieniędzy 32-letniemu funkcjonariuszowi policji Adamowi R.

– poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Policjant wyłudził 9 tysięcy 130 złotych na szkodę ponad 100 osób. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Szczytnie. Z zebranego materiału dowodowego wynika, iż 32-letni funkcjonariusz policji z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi, będąc słuchaczem kursu podstawowego w WSPol w Szczytnie, wprowadził w błąd nie tylko innych słuchaczy ale także pracowników uczelni. Opowiadał o złym stanie zdrowia swojego małego synka.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut oszustwa, które miało miejsce od 14 do 20 sierpnia. Podczas przesłuchania Adam R. częściowo przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 5 tysięcy złotych, dozór policji i zakazu opuszczania kraju.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant, pieniądze, komenda, oszust, wyłudzenie, WSPol, oszustwo, choroba, łódź
Bliższe spotkania – 27.08.2019

„Dobry Start” dla uczniów oraz wzrok i słuch u dzieci - to tematy dzisiejszych Bliższych Spotkań. Gospodynią audycji była Izabela Malewska. Już po raz drugi realizowany...

Zamknij
RadioOlsztynTV