Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowca terenowym autem wjechał do jeziora i uciekł. Był pijany

Fot. KWP Olsztyn

Pijany kierowca wjechał samochodem terenowym do jeziora Okomin Duży w gminie Olsztynek, a potem chował się przed policją… w polu.

Służby zawiadomił świadek zdarzenia. Z jego relacji wynikało, że kiedy auto zatonęło, na powierzchnię wydostał się mężczyzna, dopłynął do brzegu i uciekł.

Gdy strażacy sprawdzali pojazd pod kątem tego, czy w pojeździe nie znajdują się inne osoby oraz zajmowali się wydostaniem pojazdu na brzeg, policjanci przystąpili do poszukiwania mężczyzny siedzącego za kierownicą terenowego nissana. Po przejechaniu kilku kilometrów policjanci zauważali w okolicy jednej z dróg mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Mężczyzna schował się na pobliskim polu porośniętym zbożem

– relacjonuje podkomisarz Rafał Prokopczyk, oficer prasowy olsztyńskiej Komendy Miejskiej Policji.

00:00 / 00:00

Badanie alkomatem wykazało, że 41-latek z Warszawy ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, zapłaci tez wysoką grzywnę – od 5 do nawet 60 tysięcy złotych.

Fot. KWP Olsztyn

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, alkohol, kierowca, jezioro, policjanci, ucieczka, samochód, pole
Była pod wpływem alkoholu i opiekowała się swoim dzieckiem. Interweniowała policja

Miała promil alkoholu w wydychanym powietrzu i opiekowała się swoim 3-letnim dzieckiem - policję wezwali pracownicy socjalni. Na szczęście po chwili na miejscu pojawił się brat...

Zamknij
RadioOlsztynTV