Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Karol Karski o polityce energetycznej i rakietach Partiot. Słuchaj Porannych Pytań

Europoseł Karol Karski. Fot. P.Getka

Jasnym jest, że Rosja posiada wpływy i swoją agenturę – tak o konieczności powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez polski rząd – mówił w Porannych Pytaniach europoseł PiS Karol Karski.

Karol Karski dodał, że wiele decyzji podejmowanych w czasach rządów PO/PSL może budzić wątpliwości.

Mamy do czynienia z wieloma zaskakującymi działaniami w czasie rządów koalicji PO-PSL, które były podejmowane w sposób jawny i oczywisty w celu realizacji interesów zbieżnych z interesami rosyjskimi przy jednoczesnym pokrzywdzeniu interesów Polski.

Premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedzieli powstanie projektu ustawy dotyczącej powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez polski rząd w latach 2007-2022.

Gość Radia Olsztyn skomentował także chęć przekazania Polsce baterii rakiet Partiot.

– Prasa niemiecka ujawniła, że tweet pani minister obrony Christine Lambrecht był dziełem jej piarowców – tak o chęci przekazania przez Niemcy do obrony polskiego nieba baterii rakiet Partiot mówił w Porannych Pytaniach europoseł PiS. Karol Karski dodał, że pomysł nie był konsultowany z siłami zbrojnymi Niemiec.

Wpis ten nie był konsultowany między innymi z dowództwem wojsk lotniczych Niemiec i jego waga jest dokładnie taka jak waga tweeta. Ci, którzy podniecali się tym wydarzeniem, zwłaszcza nasza opozycja, dali się wciągnąć w płytkie działania ze strony grupki piarowców pani minister obrony Niemiec.

Agencja Reutera napisała, że według kanclerza Niemiec Olafa Scholza oferta dostarczenia niemieckich systemów obrony powietrznej Patriot Polsce nadal jest aktualna. Nasza oferta dla polskiego rządu w sprawie ochrony jego własnego kraju jest wciąż na stole – dodał.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Niemcy, Ukraina, Karol Karski, europoseł, Patriot, rakiery
Senator Wcisła o drodze wodnej do Elbląga i ochronie przeciwpowodziowej Żuław

- Nie jestem przeciwnikiem budowy kanału żeglugowego do portu w Elblągu. Przeciwnie, od lat jestem zagorzałym zwolennikiem tego rozwiązania - wyjaśnia gość Porannych Pytań Jerzy Wcisła,...

Zamknij
RadioOlsztynTV