Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Senator Wcisła o drodze wodnej do Elbląga i ochronie przeciwpowodziowej Żuław

Senator Jerzy Wcisła. Fot. A. Chmielewska

– Nie jestem przeciwnikiem budowy kanału żeglugowego do portu w Elblągu. Przeciwnie, od lat jestem zagorzałym zwolennikiem tego rozwiązania – wyjaśnia gość Porannych Pytań Jerzy Wcisła, senator KO.

Polityk dodaje, że nie zgadza się z przeniesieniem na samorząd zadań, do których zobowiązane jest państwo. Chodzi o pogłębienie w całości toru dostępowego do Elbląga i o to, czy ma to zrobić urząd morski, czy miasto.

Senator jest w sporze z rządem w tej kwestii, bo uważa, że to zadanie Skarbu Państwa. Jest też zdania, że bardzo ważne jest odtworzenie śródlądowych dróg wodnych, na trasie jednej z nich leży Elbląg.

Jerzy Wcisła przygotowuje posiedzenie senackiej komisji w innej ważnej dla subregionu sprawie, czyli zabezpieczenia przeciwpowodziowego Żuław i rozwiązania problemu bobrów niszczących wały i urządzenia odwadniające.

Senator uważa też, że obecna sytuacji związana z wojną w Ukrainie i działalnością Rosji wymaga od Polski twardych rozmów z tym krajem. Warto się bić o swoje bezpieczeństwo – podkreśla na koniec Jerzy Wcisła.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Elbląg, port morski, Żuławy, wojna, Ukraina, bobry, Jerzy Wcisła, melioracja, droga wodna
Ukraińskie auta na polskich drogach tylko do końca roku. Dlaczego?

Od początku wojny granicę z Polską przekroczyło wiele ukraińskich samochodów. Według oficjalnych danych na terenie Unii Europejskiej znajduje się 600 tysięcy aut z ukraińskimi tablicami rejestracyjnymi....

Zamknij
RadioOlsztynTV