Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden na Jednego o obronie dobrego imienia papieża Polaka i wyborach parlamentarnych

Senatorowie Bogusława Orzechowska i Jerzy Wcisła

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli senatorowie z regionu:

  • Bogusława Orzechowska – Prawo i Sprawiedliwość
  • Jerzy Wcisła – Platforma Obywatelska

Obrona dobrego imienia św. Jana Pawła II

Sejm przyjął uchwałę dotyczącą upamiętnienia Jana Pawła II. To pokłosie telewizyjnego reportażu, w którym pada zarzut o to, że Karol Wojtyła wiedział o pedofilii w kościele w czasie, gdy był biskupem krakowskim. W uchwale czytamy m.in. „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę”. Za uchwałą zagłosowało 271 posłów, 43 było przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu.

Wybory parlamentarne

Senator Bogusława Orzechowska zadeklarowała w Radiu Olsztyn, że wystartuje w jesiennych wyborach. Czy decyzję o starcie podjął już senator Jerzy Wcisła?
Kilka dni temu pojawiła się informacja, że partie opozycyjne znów chcą pójść do wyborów razem. Poprzednio ta jedność opozycji w wyborach do Senatu sprawiła, że PiS utrzymał większość w Sejmie, ale w Senacie stracił.
W walce o senatorskie mandaty może dojść jeszcze jeden przeciwnik. Bezpartyjni Samorządowcy ogłosili, że wystawią kandydatów we wszystkich senackich okręgach. Komu odbiorą głosy i czy mogą stać się trzecią siłą w Senacie?

Konsultacje w sprawie portu w Elblągu

Prezydent Elbląga ogłosił, że przeprowadzi konsultacje społeczne na temat tego, czy elbląski port powinien należeć do miasta, czy może do Skarbu Państwa? W tej sprawie ma zostać przeprowadzona ankieta, a oprócz tego telefoniczny sondaż.

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biskup, Elbląg, port, wybory, Parlament, papież, konsultacje, senator, Jan Paweł II, Jerzy Wcisła, karol Wojtyła, obrona, wybory parlamentarne, Bogusława Orzechowska
Czy jeden z elbląskich zabytków zostanie sprzedany?

Jeden z elbląskich zabytków może pójść pod młotek. Budynek przy ulicy Garbary miasto kupiło od Skarbu Państwa za przysłowiową złotówkę. - Podczas nadchodzącej sesji elbląscy radni...

Zamknij
RadioOlsztynTV