Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jastrzębie, dziki, a nawet łosie i sarny. W miastach pojawia się coraz więcej dzikich zwierząt

Fot. fotolia

Na ulicach naszych miast coraz częściej spotykamy dzikie zwierzęta. Stacje telewizyjne obiegły obrazki z całego świata – gatunków spacerujących po opustoszałych bulwarach. W Olsztynie jest podobnie.

Polujący w Parku Centralnym jastrząb czy pływające po Łynie tracze nurogęsi to tylko niektórzy przedstawiciele latających, którzy upodobali sobie stolice regionu – są także większe zwierzęta takie jak łosie, sarny czy jelenie – powiedział Radiu Olsztyn Marian Szymkiewicz, kierownik olsztyńskiego muzeum przyrody.

Niektóre z nich, mogą być niebezpieczne dla ludzi. Dziki wychowują już tegoroczne młode i jak podkreśla Mariusz Jakubowski z Polskiego Związku Łowieckiego – samice są bardzo wyczulone pod względem bezpieczeństwa młodych i mogą zaatakować.

Są także niespodziewane odwiedziny – od roku w Olsztynie gniazdują już mewy srebrzyste, gatunek dotąd spotykany tylko na wybrzeżu.

Posłuchaj relacji Leszka Tekielskiego

 

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jastrząb, dzik, miasto, dzikie zwierzęta, ulice, łosie, jelenie, sarny
Wydminy chcą zyskać prawa miejskie – zdecydowali radni

Wydminy będą starać się o prawa miejskie. Tak zdecydowali radni gminni podczas dzisiejszej sesji. Uchwała, która został odrzuca na poprzedniej sesji, w ponownym głosowaniu została przyjęta....

Zamknij
RadioOlsztynTV