Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak walczyć z kompleksami? Eksperci postanowili pomóc młodzieży

Jak ewoluują kanony piękna i dlaczego nasza kultura jest przesiąknięta oczekiwaniami wobec naszych ciał? W Kętrzynie ruszył projekt „CiałopozyTYwnie”.

To cykl warsztatów, podczas których młodzież nauczy się walczyć z własnymi kompleksami – zapowiada prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Sztama w Kętrzynie Monika Karanowska.

Jeden z warsztatów dotyczy kompleksów. O tym jak postrzegać własne ciało będzie na spotkaniu z rzeźbiarką. Będziemy robić odlewy tych części ciała, które nam się nie podobają i wobec, których jesteśmy bardzo krytyczni. Z psychologiem porozmawiamy o tym, skąd biorą się kompleksy. Każdy je ma, ale z czego wynikają? Co zrobić i jak sobie z nimi poradzić?

00:00 / 00:00

Na spotkaniach młodzież przepracuje swoje problemy nie tylko z psychologami. Rozmowy ze specjalistami pomogą zrozumieć jak bardzo ulegamy fałszywym przekazom z mediów społecznościowych – podkreśla prezes stowarzyszenia Sztama Monika Karanowska.

Szczególnie na Instagramie kanony piękna są odpowiednio szczupłe, bez zmarszczek. I tu pojawiają się kompleksy. Młodzież słyszy: ale gruba, jeżeli ktoś ma szersze biodra. Stwierdziłyśmy, że w Kętrzynie brakuje przestrzeni dla młodzieży, żeby rozmawiać o ich problemach, wyglądzie, ciele. Postanowiliśmy dać im taką możliwość i taką przestrzeń.

00:00 / 00:00

Projekt CiałopozyTYwnie potrwa rok, a udział w warsztatach jest bezpłatny.

Autor: I. Malewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w młodzież, psycholog, ciało, ekspert, kompleks
Sukcesy szachistów z Warmii i Mazur podczas mistrzostw świata w Grecji

Znakomity start młodych szachistów z Warmii i Mazur w Mistrzostwach Świata Młodzików i Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych na Rodos w Grecji. Dwa tytuły wicemistrzowskie...

Zamknij
RadioOlsztynTV