Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Inwestujący w produkcję rolnicy mogą liczyć na finansowe wsparcie

Rolnicy mogą od dziś składać wnioski o wsparcie na inwestycję w produkcji: prosiąt, mleka krowiego lub bydła mięsnego.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak wyjaśnia Artur Kukla z ARiMR, o pomoc mogą ubiegać się rolnicy, którzy są posiadaczami gospodarstwa o wielkości nie mniejszej niż jeden hektar i nie większej niż 300 hektarów użytków rolnych. Istotna jest też określona wielkość ekonomiczna gospodarstwa.

Nie może być mniejsza mniejsza niż 10 tysięcy i większa niż 250 tysięcy euro. Mówimy o obszarze wsparcia związanym z rozwojem produkcji prosiąt. W przypadku pozostałych obszarów ta wielkość ekonomiczna została określona na 200 tysięcy euro.

Wysokość wsparcia zależy od rodzaju produkcji, a minister określił limity przyznanej pomocy.

Limit pomocy w inwestycjach, które dotyczą rozwoju produkcji prosiąt został określony na 900 tysięcy złotych. W pozostałych obszarach wsparcia limit ten wynosi 500 tysięcy złotych. O pomoc może się ubiegać rolnik, który prowadzi gospodarstwo lub małżeństwo, które wspólnie prowadzi gospodarstwo lub grupa rolników.

Ostateczny termin składania wniosków mija 27 maja.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wieś, rolnictwo, krowy, rolnik, dofinansowanie, prosięta, ARMiR
Krzysztof Jurgiel: Należy ubiegać się o utrzymanie płatności obszarowych i dopłat do krów

W województwie warmińsko-mazurskim powinno się wspierać produkcję mleka i żywca wołowego - przekonywał w Porannych pytaniach poseł Krzysztof Jurgiel, kandydat PiS w wyborach do Europarlamentu. Były...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV