Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Interweniowali średnio co 28 minut. Warmińsko-mazurscy strażacy podsumowali miniony rok

fot. Przemysław Getka

W ośrodku szkoleniowym Państwowej Straży Pożarnej w Gutkowie odbyła się doroczna narada wojewódzka. To czas na refleksję nad wykonaną pracą i dobry moment na prezentację najbliższych planów.

Strażacy byli wzywani do zdarzeń średnio co pół godziny, w zależności od podejmowanych interwencji. Do pożarów, których w minionym roku wybuchło ponad sześć tysięcy, wyjeżdżali co 82 minuty. Natomiast do innych, tzw. miejscowych zdarzeń – co 49 minut. Nie brakowało też fałszywych alarmów – tych według danych było prawie 1,5 tysiąca.

Strażacy podsumowując miniony rok mówią, że choć statystycznie pracy było mniej niż rok wcześniej, to zdarzenia były równie trudne. Jedną z największych było gaszenie pożaru  składowiska odpadów w Olsztynie. Do działań trzeba było ściągać sprzęt spoza województwa. Wówczas pomocna okazała się wiedza ze szkoleń, dlatego te będą kontynuowane również w tym roku.

2019 rok dla warmińsko-mazurskiej Państwowej Straży Pożarnej to też czas na pozyskiwanie pieniędzy na sprzęt i termomodernizację jednostek w regionie.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, strażacy, podsumowanie
Prawie 11 tysięcy uczniów spędzi ferie na Warmii i Mazurach. Służby odpowiedzialne za ich wypoczynek są w gotowości

 Dzieci i młodzież będą wypoczywać na półzimowiskach, zimowiskach i obozach. Ferie w regionie zaczynają się 21 stycznia i potrwają do 3 lutego. Nad bezpieczeństwem dzieci i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV