Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 11 tysięcy uczniów spędzi ferie na Warmii i Mazurach. Służby odpowiedzialne za ich wypoczynek są w gotowości

Ferie zimowe. Fot. pixabay

 Dzieci i młodzież będą wypoczywać na półzimowiskach, zimowiskach i obozach. Ferie w regionie zaczynają się 21 stycznia i potrwają do 3 lutego.

Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży będą czuwać: policja, straż pożarna, inspekcja transportu drogowego, sanepid i kuratorium oświaty. Ruszyły już kontrole obiektów, w których będzie zorganizowany wypoczynek. Chodzi m.in. o kwestie bezpieczeństwa przeciwpożarowego i warunków higieniczno – bytowych. Policja ma się skupić przede wszystkim nad bezpieczeństwem na drogach i w miejscach dużych skupisk ludzkich. Straż pożarna apeluje, by nie wchodzić na zamarznięte akweny i oferuje pomoc w organizacji lodowisk.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreślał, że najważniejsze jest bezpieczeństwo.

00:00 / 00:00

Podczas ferii zimowych na Warmii i Mazurach będzie wypoczywało około 10 tysięcy uczniów – poinformował warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

00:00 / 00:00

Dotychczas kuratorium oświaty przyjęło ponad 200 zgłoszeń miejsc, w których organizowany jest zimowy wypoczynek na Warmii i Mazurach.

Rodzice i opiekunowie dzieci wyjeżdżających autokarami na wypoczynek będą mogli zwrócić się do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego o kontrole pojazdów. Taki punkt uruchomiony został już w Olsztynie przy ulicy Leonharda koło stadionu Stomilu w godzinach od 8 do 14. Podobne punkty kontroli działają w Elblągu, Ełku i w Iławie.

Fot. D. Grzymska

 

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, dzieci, straż pożarna, ferie, zima, wypoczynek
Więcej patroli w okolicach szkoły na olsztyńskim Zatorzu. Rodzice zawiadomili, że kręcą się tam podejrzane osoby

Olsztyńska policja wzmocniła patrole w okolicach szkoły podstawowej przy ulicy Zamenhofa po sygnałach od rodziców i nauczycieli, że w okolicy "kręcą się podejrzane osoby". Sygnały, jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV