Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Integracyjny Klub Sportowy Atak Elbląg świętuje 20. urodziny

Fot. IKS Atak Elbląg

Klub jest jednym z najlepszych w Polsce stowarzyszeń zajmujących się sportem i rehabilitacją osób niepełnosprawnych, a także programami społecznymi z integracją w roli głównej. Z okazji jubileuszu od dziś do niedzieli IKS Atak organizuje 20. Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Elbląg Cup.

Do rywalizacji staną zawodnicy w siatkówce, judo, łyżwiarstwie szybkim, tenisie stołowym i bocci. Jutro będzie uroczysta gala, podczas której nagrodzeni zostaną zawodnicy i trenerzy, działacze i przyjaciele klubu.

Klub zaczynał  od sportu i od jednej dyscypliny – siatkówki dla osób niepełnosprawnych na stojąco i siedząco. Ta odmiana naszej narodowej gry zespołowej stała się znakiem rozpoznawczym Ataku. A także integracja, która nie jest tu sloganem – podkreśla założyciel i prezes IKS Atak Elbląg Tomasz Woźny.

Jest sporo miejsca do zagospodarowania dla sportu i rehabilitacji w Elblągu. Będziemy cały czas działali tak, żeby skupiać wokół siebie coraz większe grono sportowców pełnosprawnych i niepełnosprawnych.

Niedawno do Ataku dołączyli sportowcy z Olimpiad Specjalnych i zdrowe dzieci uczące się siatkówki. Do wyboru jest wiele innych dyscyplin. Klub ma też jedyną w Polsce sekcję hokeja na sledżach.

Przypomnijmy, IKS Atak Elbląg jest jedynym klubem w Polsce, który organizował już trzy razy mistrzostwa Europy i Świata w siatkówce na siedząco. Radio Olsztyn było patronem wszystkich turniejów rozegranych w Elblągu. Za obszerne relacjonowanie tych imprez nasza rozgłośnia otrzymała oficjalne podziękowania od Światowej Federacji Paravolleya.

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Podbielska

Fot. IKS Atak Elbląg

Fot. IKS Atak Elbląg

Fot. IKS Atak Elbląg

Fot. IKS Atak Elbląg

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w IKS Atak Elbląg
Jak grać w siatkówkę na siedząco? Rozmowy o sukcesach sportowców niepełnosprawnych

Integracyjny Klub Sportowy „ATAK” Elbląg po raz kolejny został Mistrzem Polski w siatkówce na siedząco. IKS „ATAK” powstał w 1998 roku. Jest największym klubem dla osób...

Zamknij
RadioOlsztynTV