Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląscy wolontariusze wsparli szkołę w Zanzibarze

Fot. zdjęcia nadesłane

Regionalne Centrum Wolontariatu razem z Integracyjnym Klubem Sportowym Atak Elbląg włączyli się do pomocy dzieciom uczącym się w jednej ze szkół na Zanzibarze. Placówka działa tylko dzięki datkom od turystów i akcjom charytatywnym.

W ten sposób zbierane są pieniądze przede wszystkim na dożywanie dzieci, ale potrzebują one też przyborów szkolnych – od plecaków, zeszytów czy długopisów po bloki rysunkowe, farby i kredki. Na ten apel Zanzibar School of Hope zareagowali elbląscy wolontariusze i wysłali ponad 100 kg takich akcesoriów.

Zostały nam one z dorocznej zbiórki prowadzonej przez elbląskie szkoły. Przekazaliśmy 5 wypchanych plecaków z rzeczami dla maluchów. Wcześniej zapoznaliśmy się z całą historią tej szkoły, która boryka się z problemami zaraz za płotem kurortów

– wyjaśnia prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu Gabriela Zimirowska.

00:00 / 00:00

Do paczek dołożyli się też niepełnosprawni sportowcy z IKS Atak Elbląg, którzy zorganizowali we własnym gronie zbiórkę. Dary zostały przyjęte z ogromną radością i wdzięcznością. W paczkach znalazły się też koszulki Regionalnego Centrum Wolontariatu i IKS Atak.

Fot. zdjęcia nadesłane

Fot. zdjęcia nadesłane

Fot. zdjęcia nadesłane

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wolontariat, IKS Atak Elbląg, Regionalne Centrum Wolontariatu
Elbląski paraolimpijczyk aklimatyzuje się w Japonii

Polska reprezentacja paraolimpijska jest już w Japonii. Przed nią aklimatyzacja w Kaminoyamie i ostatni etap przygotowań bezpośrednio do startu. W ekipie biało-czerwonych jest jedyny reprezentant województwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV