Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski paraolimpijczyk aklimatyzuje się w Japonii

Rafał Rocki Fot. https://avalonextreme.pl

Polska reprezentacja paraolimpijska jest już w Japonii. Przed nią aklimatyzacja w Kaminoyamie i ostatni etap przygotowań bezpośrednio do startu.

W ekipie biało-czerwonych jest jedyny reprezentant województwa warmińsko-mazurskiego Rafał Rocki z IKS Atak Elbląg. 45-latek będzie rywalizował w rzucie dyskiem.

Mamy obóz aklimatyzacyjny w innym mieście. Będziemy mieli czas na to, żeby przestawić zegarki, wilgotność czy temperaturę. Wciąż się uczę, oglądam rywali, uczę się siebie, swoich ruchów i możliwości. W Polsce mam bardzo silną obsadę m.in. mistrza Europy i mistrza świata, a nawet medalistę z Rio

– mówił Rocki.

00:00 / 00:00

W Elblągu zostały najwierniejsze fanki Rafała – jego córka Wiktoria, która jest utalentowaną koszykarką oraz żona Karolina.

Ja wierzyłam od początku i jak zostało to potwierdzone, to było ogromne szczęście. Do dziś jesteśmy dumne z Wiktorią i opowiadamy obcym, znajomym jakiego mamy mistrza w domu.

00:00 / 00:00

Igrzyska Paraolimpijskie ruszają 24 sierpnia. Rafał Rocki zacznie swój konkurs rzutu dyskiem 29 sierpnia.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zawodnik, Igrzyska Paraolimpijskie, IKS Atak Elbląg
Dwudziestoletni napastnik dołącza do Stomilu Olsztyn

Dwudziestoletni Brian Galach został zawodnikiem „Dumy Warmii”. Wypożyczenie z Wisły Płock obowiązywać będzie do końca sezonu 2021/2022. Stomil Olsztyn będzie drugim polskim klubem napastnika. Głównie występował...

Zamknij
RadioOlsztynTV