Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczynają się Igrzyska Paraolimpijskie. W Tokio jest także elblążanin

Rafał Rocki i reprezentanci Polski Fot. Fb Rafała Rockiego

W Tokio ruszają dziś Igrzyska Paraolimpijskie. W reprezentacji Polski, w tej rangi zawodach, zadebiutuje Rafał Rocki z Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg. Jest on jedynym przedstawicielem województwa warmińsko-mazurskiego. Wystąpi w rzucie dyskiem.

Dla Rafała Rockiego udział w igrzyskach jest spełnieniem marzeń. Jak mówi: nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, spełniam się, realizuję! Życie stoi otworem, trzeba tylko chcieć.

Niewiele brakowało, żeby się nie udało dostać na igrzyska, bo w konkursie wystąpi jeszcze dwóch Polaków. Jednak elblążanin miał tak dobre wyniki, że otrzymał dziką kartę. Ma też szansę na medal, bo jego możliwości są ogromne.

Poprawia się ze startu na start, mam nadzieję, że w Tokio przekroczy magiczną barierę 20 metrów

– tłumaczy jego trener Krzysztof Wojtaszek.

Rafał Rocki od trzech lat jest członkiem kadry narodowej w rzucie dyskiem. Występ paraolimpijski Rafała Rockiego oraz jego konkurentów w rzucie dyskiem można śledzić w niedzielę – konkurs zacznie się o 10.20.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Igrzyska Paraolimpijskie, IKS Atak Elbląg, rzut dyskiem
Elbląscy wolontariusze wsparli szkołę w Zanzibarze

Regionalne Centrum Wolontariatu razem z Integracyjnym Klubem Sportowym Atak Elbląg włączyli się do pomocy dzieciom uczącym się w jednej ze szkół na Zanzibarze. Placówka działa tylko...

Zamknij
RadioOlsztynTV