Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ile zapłacimy za wywóz śmieci w Olsztynie? Dziś poznamy decyzję radnych

 

Rada miasta będzie głosowała nad projektem uchwały ustalającej stawki za gospodarowanie odpadami w Olsztynie. Obecnie kwota uzależniona jest od zużycia wody.

Podwyżka, według planów ratusza, ma wynieść 1 złotówkę i 30 groszy za metr sześcienny. To o około 15 procent więcej niż do tej pory.

– Uważamy, że jest zbyt duża – mówi Radosław Nojman, przewodniczący opozycyjnego klubu PiS w radzie miasta.

To nie jest sposób zachęcania do zamieszkania lub pozostania w Olsztynie. Nie raz o tym mówiliśmy. Olsztyn się wyludnia, a gdy będzie nas mniej koszty życia dalej będą tylko rosły.

00:00 / 00:00

Innego zdania jest Mirosław Gornowicz z prezydenckiego klubu Ponad Podziałami, który przekonuje, że podwyżki są konieczne.

Gdyby miasto finansowało ten system bez powiązania, kto ile tych śmieci wytwarza to nikt nie przykładałby się do selekcjonowania, ani obniżania ilości odpadów. Nie byłoby żadnej zachęty do selekcjonowania odpadów. Podwyżki są konieczne.

00:00 / 00:00

W przypadku przyjęcia nowych stawek, większą ulgę mają mieć rodziny wielodzietne, a także mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy mają kompostowniki.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, Olsztyn, śmieci, mieszkania, ceny, radni, mieszkańcy, dom, domki, stawki
Alpiniści na linach czy dźwig? Ratusz szuka sposobu na naprawę iglicy

W Olsztynie podczas wichury ucierpiały dwa wysokie budynki – kościół pw. św. Józefa i ratusz. To bardzo wysokie budynki. Jak będą przebiegały prace przy naprawach? W...

Zamknij
RadioOlsztynTV