Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gospodarstwo z regionu nagrodzone w ogólnopolskim konkursie

Za nami 19. edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Wśród nagrodzonych są gospodarze z naszego regionu.

Drugie miejsce zajęli Justyna i Marek Patalonowie. Prowadzą gospodarstwo w miejscowości Wonna, w powiecie nowomiejskim. Zajmują się zarówno produkcją roślinną, jak i zwierzęcą. Zwyciężyli rolnicy z Wielkopolski.

Marek Patalon podkreślił, że o bezpieczeństwo w obejściu i przy pracach polowych po prostu trzeba ciągle dbać.

Żeby gospodarstwo było bezpieczne, to trzeba mieć raz, że pasję do gospodarstwa, po drugie – trzeba dużo pracować, a po trzecie – trzeba dbać o porządek i jak się maszyna zepsuje, czy cokolwiek się zepsuje, to trzeba szykować na bieżąco, nie można tego zostawiać na później, bo zaraz się okazuje, że jest kolejna robota do zrobienia i nie ma czasu, żeby coś naprawić.

00:00 / 00:00

– Laureaci udowadniają to, jak ważne jest bezpieczeństwo – powiedział Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Nieocenione jest ludzkie życie, ludzkie zdrowie. I to, że liczba wypadków zmalała o 80%. To jest pięciokrotnie mniej niż to było przed laty. Ale zawsze 20% to jest konkretne, ludzkie życie.

00:00 / 00:00

Dotychczas udział wzięło ponad 22 tysiące gospodarstw rolnych z całej Polski.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: K. Ośko

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Nowe Miasto Lubawskie
Czołowe zderzenie dwóch aut na DK15

Wypadek na drodze krajowej numer 15. W miejscowości Bratian na odcinku Nowe Miasto Lubawskie – Lubawa samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Jedna osoba została ranna....

Zamknij
RadioOlsztynTV