Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ewakuacja w Sądzie Okręgowym w Elblągu. W budynku pojawił się dym

Fot. M. Lewiński

Około godziny 10 ewakuowano osoby przebywające w gmachu Sądu Okręgowego w Elblągu. Powodem był dym na jednym z pięter. Nikomu nic się nie stało, a na wezwanie przyjechały trzy zastępy straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło na najwyższej, jedenastej, kondygnacji nowego sądu przy ulicy płk. Dąbka. Piętro to nie jest dostępne dla osób z zewnątrz. Są tam pomieszczenia techniczne i administracyjne i na co dzień nie ma tam pracowników.

– Nie ma żadnych poważnych strat – informuje rzecznik sądu Tomasz Koronowski. Sąd, po krótkiej przerwie wrócił do normalnego funkcjonowania. W części technicznej tego nowoczesnego gmachu, na ostatnim piętrze doszło do spięcia sterownika zarządzającego klimatyzacją. To ta awaria spowodowała zadymienie, co wzbudziło alarm czujki przeciwpożarowej. Alert poderwał jednostki straży pożarnej, które w szybko zareagowały na sygnał. Na szczęście, uszkodzenie nie spowodowało żadnych strat. Będzie niebawem usunięte przez serwis w ramach gwarancji.

Nowy gmach Sądu Okręgowego w Elblągu spełnia wszelkie zasady bezpieczeństwa, także przeciwpożarowego. Są tam szerokie klatki schodowe i oznakowane drogi ewakuacji.

Autor: M. Stankiewicz/ A. Socha
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, dym
Eksplozja w Węgorzewie. Dwóch mężczyzn trafiło do szpitala

Prokuratura Rejonowa w Węgorzewie prowadzi postępowanie w związku z eksplozją w domu jednorodzinnym przy ul. Turystycznej w Węgorzewie, do której doszło w czwartek po godzinie 18.00....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV