Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski oddział PCK pomoże Polakom mieszkającym na Litwie. „Naszym rodakom należy się wsparcie”

Fot. Ł. Sadlak

Elbląski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża planuje akcję pomocową dla rodaków mieszkających na Litwie. Do szkół z polskim językiem wykładowym uczęszcza tam 12 tysięcy uczniów. Jest też wiele starszych osób zasłużonych dla Polski, które żyją w ubóstwie. Od wielu lat rodakom pomaga Światowy Związek Żołnierzy AK i PCK.

W ostatnim czasie odwiedzili oni Polonię przez Bożym Narodzeniem i teraz w lutym. Zawieźli m.in sprzęt sportowy do polskiej szkoły i część książek podarowanych przez elblążan. Chcemy to rozwinąć, uważamy, że pomoc rodakom się należy – tłumaczy Marek Jarosz, prezes PCK w Elblągu. Oni czują się Polakami i walczą wciąż o polskość. Są takimi samymi obywatelami jak ci żyjący w kraju.

PCK szykuje zbiórkę o charakterze charytatywnym. Polakom potrzebne jest wszystko – od środków czystości po żywność. Według planów działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża, pomoc miałaby formę otwartej zbiórki. Każdy chętny lub organizacja czy stowarzyszenie mogłoby się w nią włączyć. Szczegóły poznamy wkrótce.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pomoc, Litwa, pck, Polski Czerwony Krzyż, Marek Jarosz
W Elblągu ruszyła rekrutacja do przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych

To ważna informacja dla rodziców maluchów, bo muszą oni pilnować terminów i pamiętać, że wnioski można składać zarówno przez internet, jak i w formie papierowej w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV