Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Eksplozje w centrum Kijowa. Rosjanie użyli irańskich dronów kamikadze

Fot. hromadske UA / Twitter

Kijów został rano zaatakowany przez wojska rosyjskie przy użyciu irańskich dronów. Jak poinformowały władze, uszkodzony został dom mieszkalny w rejonie szewczenkowskim w śródmieściu ukraińskiej stolicy. Ataki trwają – ostrzegły władze.

Według stanu na godzinę 9 rano (godzina 8 w Polsce) odnotowano cztery uderzenia. Wróg nadal atakuje. Potwierdzono, że trafiony został dom mieszkalny w rejonie szewczenkowskim. Informacja o ofiarach jest na razie uściślana

– poinformowały władze miasta. Zaapelowano do mieszkańców, by pozostawali w schronach.

Administracja prezydenta Ukrainy poinformowała, że Kijów został zaatakowany jest przy użyciu tych maszyn. Media powiadomiły o krążących na niebie dronach kamikadze.

Mer Witalij Kliczko opublikował zdjęcia szczątków jednej z maszyn. Poinformował także, że atak spowodował w centrum miasta pożar w budynku, który nie jest obiektem mieszkalnym i że kilka budynków mieszkalnych zostało uszkodzonych.

Informację o uderzeniu drona w wielopiętrowy dom mieszkalny podał doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko. Podkreślił, że napływają doniesienia o „przylocie grup dronów z południa i wschodu obwodu kijowskiego”.

Rankiem w Kijowie ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Najpierw nastąpiły trzy eksplozje, a później dwie kolejne w rejonie szewczenkowskim.

Przed tygodniem, 10 października, stolica Ukrainy była obiektem rosyjskiego ataku rakietowego. Pociski spadły m.in. w centrum miasta. W stolicy zginęło pięć osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Od rana ataki rakietowe na Kijów i inne miasta Ukrainy

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy  za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojna, Rosja, Ukraina, Kijów, Putin, naloty
Reparacje wojenne i podejście polityków do Rosji w Porannych Pytaniach

Podejście europejskich polityków do Rosji zmieniło się o 180 stopni - tak mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent, wiceprzewodnicząca polskiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV