Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Działacze partii Razem o likwidacji ośrodka dla niesłyszących i podwyżce cen biletów na basen

Fot. A. Skrago

– Domagamy się wyjaśnień w sprawie likwidacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Olsztynie – pokreślili działacze partii Razem.

Podczas konferencji zwołanej w Olsztynie Bartosz Grucela z rady krajowej partii zwracał uwagę, że rodzice dzieci korzystających z tego ośrodka nie zostali poinformowani o planach ratusza.

00:00 / 00:00

Działacze partii Razem przyznają, że zmiany mogą się okazać korzystne dla podopiecznych ośrodka, ale – ich zdaniem – konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych konsultacji i spotkań z rodzicami. Bartosz Grucela dodał też, że domaga się od prezydenta deklaracji, że teren po placówce nie zostanie sprzedany – jak inne tereny miejskie w ostatnich miesiącach. W tym miejscu jest także bursa, dlatego forma edukacyjna placówki – jego zdaniem – powinna zostać zachowana.

Władze miasta swoją decyzję o likwidacji ośrodka uzasadniali zbyt dużymi kosztami jego utrzymania, dlatego bardziej korzystne ma być przeniesienie jego uczniów do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie.

Podczas konferencji prasowej działacze partii Razem odnieśli się także do kwestii podwyżek cen w olsztyńskiej Aquasferze, czyli największej pływalni w mieście. Został zupełnie zmieniony cennik. Do tej pory można było pływać za 18 zł za godzinę – do tego ulgi przysługiwały dzieciom, seniorom, a niepełnosprawni mogli korzystać z pływalni za darmo. Teraz ulgi zniknęły. Bilety są tylko całodzienne – za 25 złotych, a w weekendy i święta za 30 zł.

– Działacze partii złożyli w ratuszu pismo z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej – dotyczącej liczby osób niepełnosprawnych, w tym dzieci oraz seniorów, którzy do tej pory korzystali z basenu oraz wysokości szacowanych na ten rok oszczędności z tytułu zniesienia ulg – przekazała Małgorzata Matuszewska-Boruc z partii Razem.

00:00 / 00:00

– To podwyżki wynikające z rosnących kosztów utrzymania obiektu – wyjaśnił rzecznik OSiR-u Zbigniew Szymula.

00:00 / 00:00

Jak dodał rzecznik ośrodka, 80 procent pracowników basenu zarabia najniższą krajową pensję, a koszt energii wzrósł teraz o około 55 procent.

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja
Dobrostan zwierząt tematem konferencji w ośrodku doradztwa rolniczego

O dobrostanie zwierząt i zrównoważonej produkcji zwierzęcej rozmawiają w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Olsztynie rolnicy i eksperci. - Nie uciekniemy od tego, ale to nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV