Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dożynki Archidiecezjalne w Gietrzwałdzie

Główne uroczystości odpustowe i dożynki archidiecezjalne w Gietrzwałdzie. Fot. Łukasz Węglewski

Kilkanaście tysięcy wiernych przybyło do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie na 49. Dożynki Archidiecezjalne połączone z obchodami 138. rocznicy Objawień Maryjnych.

Uroczystą mszę koncelebrowało kilkudziesięciu księży. W homilii metropolita łódzki, arcybiskup Marek Jędraszewski mówił o konieczności kultywowania polskiej historii, tożsamości i wiary, zwłaszcza teraz, kiedy jak mówił, historię coraz bardziej ogranicza się w nauczaniu szkolnym i akademickim.

Dzisiaj próbuje się Polakom narzucić poprawność polityczną, według której nie ma już miejsca na tradycję i historię – mówił arcybiskup Jędraszewski.

00:00 / 00:00

W homilii arcybiskup Jędraszewski krytykował też ideologię gender, która jego zdaniem właczy z chrześcijańskim modelem rodziny.

Po uroczystej Mszy świętej poświęcono tegoroczne plony.

Fot. Łukasz Węglewski

Gietrzwałd – Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Fot. Łukasz Węglewski

(kdym/kan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gietrzwałd
Zapraszamy na relację Radia Olsztyn z Głównych Uroczystości Odpustowych w Gietrzwałdzie, w niedzielę 13 września, od godziny 11

Po raz 138 odbędą się w Gietrzwałdzie uroczystości w rocznicę Objawień Najświętszej Marii Panny połączone z 49. Dożynkami Archidiecezjalnymi. Główne uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę...

Zamknij
RadioOlsztynTV