Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dodatek solidarnościowy – komu przysługuje i jak złożyć wniosek?

Do końca sierpnia można wnioskować o dodatek solidarnościowy.

Kto może złożyć wniosek? Wyjaśnia Anna Ilukiewicz, rzeczniczka ZUS na Warmii i Mazurach:

O świadczenie mogą wnioskować osoby, z którymi po 15 marca bieżącego roku pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub osoby, które miały zawartą umowę o pracę na czas określony, a po tym terminie umowa wygasła. Warunkiem otrzymania dodatku jest zawarcie umowy w 2020 roku na co najmniej 60 dni kalendarzowe.

Dodatek przysługuje również bezrobotnym, którzy zdążyli już zarejestrować się w urzędzie pracy – dodaje Anna Ilukiewicz:

Takie osoby muszą powiadomić urząd pracy o przyznaniu dodatku solidarnościowego, wówczas ich zasiłek dla bezrobotnych lub stypendium, które otrzymują z Urzędu Pracy zostanie wstrzymany.

Wniosek można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną, czyli na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Świadczenie wynosi 1400 zł miesięcznie i można je pobierać maksymalnie przez 3 miesiące – od 1 czerwca do 31 sierpnia tego roku.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezrobotni, wniosek, ZUS, zwolnienie, Anna Ilukiewicz
Można już wnioskować o dodatek solidarnościowy. Do wczorajszego wieczora wpłynęły dokumenty od ponad 2,5 tysiąca osób

O dodatek solidarnościowy mogą wnioskować osoby, które po 15 marca straciły pracę lub ich umowa wygasła z powodu COVID-19. Świadczenie wynosi 1 400 złotych i można...

Zamknij
RadioOlsztynTV