Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy doszło do oszustwa? Prokuratura bada jeden z projektów budżetu obywatelskiego

Prokuratura Olsztyn-Południe sprawdza czy wybór jednego z projektów tegorocznego budżetu obywatelskiego w Szczytnie nie został sfałszowany. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył tamtejszy burmistrz Krzysztof Mańkowski.

Zdaniem prokuratury, wątpliwości budzi część oddanych głosów w trakcie głosowania na konkretny projekt. Śledczy sprawdzają czy podpisy na kartach nie zostały podrobione

Śledztwo zostało wszczęte w sprawie, zaistniałego w sierpniu i wrześniu, usiłowania doprowadzenia gminy miejskiej Szczytno do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wartości 250 tysięcy złotych. Podczas głosowania nad niektórymi projektami, zgłoszonymi w ramach procedury budżetu obywatelskiego na rok 2023, podrobiono szereg kart do głosowania poprzez nakreślenie na nich podrobionego podpisu. Mogło to doprowadzić do wyboru projektu, który nie powinien był wygrać.

– mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator Daniel Brodowski.

00:00 / 00:00

Tamtejsza prokuratura została wyłączona ze śledztwa dla dobra postępowania i zachowania bezstronności. Na razie postępowanie jest prowadzone w sprawie. Prowadzący sprawę prokurator zapoznaje się z materiałami.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w prokuratura, sledztwo, szczytno, fałszerstwo
Biegły oceni obrażenia pobitego wójta Lidzbarka Warmińskiego

Niezgodność w dokumentacji medycznej powodem decyzji o powołaniu biegłego - wracamy do tematu pobicia wójta gminy Lidzbark Warmiński. Do zdarzenia doszło przed niespełna trzema tygodniami podczas...

Zamknij
RadioOlsztynTV