Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Biegły oceni obrażenia pobitego wójta Lidzbarka Warmińskiego

Fot. fotolia

Niezgodność w dokumentacji medycznej powodem decyzji o powołaniu biegłego – wracamy do tematu pobicia wójta gminy Lidzbark Warmiński. Do zdarzenia doszło przed niespełna trzema tygodniami podczas balu charytatywnego w jednym z tamtejszych hoteli.

– Napastnik zaatakował, bo był niezadowolony z wyniku gminnego przetargu – tak relacjonował to wójt Fabian Andrukajtis.

Zostałem zaatakowany w bandycki sposób. Mam złamany nos i inne dolegliwości.

00:00 / 00:00

– Właśnie kwestia złamanego nosa wzbudziła wątpliwości śledczych – powiedział nam szef prokuratury w Lidzbarku Warmińskim Andrzej Krzywiel.

W aktach sprawy znajdują się dokumenty medyczne i zaświadczenia lekarskie, z których wynikają sprzeczności co do obrażeń ciała, które odniósł pokrzywdzony.

00:00 / 00:00

Jak dodał prokurator rejonowy z Lidzbarka Warmińskiego – aby wyjaśnić wątpliwości śledczy, powołają biegłego z zakresu medycyny.

Od opinii biegłego lekarza zależy kwalifikacja prawna czynu i ma to bardzo istotne znaczenie dla ewentualnego sprawstwa podejrzanego.

00:00 / 00:00

Autor: L. Tekielski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, pobicie, Lidzbark Warmiński, wójt
Sąd uchylił areszt wobec podejrzanego o próbę zabójstwa dziewczyny

Zamiast aresztu - poręczenie majątkowe, dozór policji oraz zakaz kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonych. Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał postanowienie o uchyleniu tymczasowego aresztowania wobec...

Zamknij
RadioOlsztynTV