Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co dalej z podwyżkami dla pracowników samorządu Olsztyna? Prezydent i radni odpowiadają

Fot. P.Getka

Wraca sprawa podwyżek dla pracowników jednostek samorządu gminy Olsztyn. W październiku apel do radnych w tej sprawie napisali członkowie Związku Zawodowego Pracowników Administracji Samorządowej Urzędu Miasta Olsztyna. Ratusz już wówczas zapewniał, że będą pieniądze na podwyżki.

Teraz potwierdził to przewodniczący prezydenckiego Klubu Ponad Podziałami Mirosław Gornowicz.

To jest kwota ok. 14 mln zł zapisana w budżecie na podwyżki. Pan prezydent jest autorem tego zapisu przy współudziale radnych naszego klubu i klubu koalicyjnego Platformy Obywatelskiej.

00:00 / 00:00

Według radnych Koalicji Obywatelskiej, uwzględnienie tych płacowych postulatów w przyszłorocznym budżecie jest niezbędne – podkreślał szef klubu radnych KO Łukasz Łukaszewski.

Jako klub wnioskujemy, że w kolejnym budżecie znalazła się kwota kolejnych 15 mln zł na podwyżki płac dla ok. 2200 pracowników administracji samorządowej gminy Olsztyn.

00:00 / 00:00

Działania Klubu Koalicji Obywatelskiej popierają radni z Klubu Prawa i Sprawiedliwości – zapewniał radny PiS Jarosław Babalski.

Cieszy nas to, że wreszcie radni PO dostrzegli tą ważną sprawę i zwrócili się do prezydenta o korektę zapisów budżetowych. My nie prosimy, lecz oczekujemy, by pan prezydent dokona takich zapisów i uwzględni te słuszne wnioski, jakie są składane wpłyną do ratusza. W związku z tym popieramy te działania PO.

00:00 / 00:00

Związek Zawodowy Pracowników Administracji Samorządowej Urzędu Miasta Olsztyna napisał też w apelu m.in., że „środki funduszu płacowego w jednostkach administracji samorządowej są środkami publicznymi i ich podział powinien być przejrzysty, jasny i sprawiedliwy.”

W podsumowaniu związkowcy podkreślili, że „Prezydent Olsztyna nie przystępuje do rzeczowej dyskusji z przedstawicielami pracowników urzędu w sprawie budżetu miasta, funduszu płac, funkcjonującego systemu wynagradzania. Nie uważa za istotne podjęcie dialogu społecznego, a ton jego wypowiedzi jest obraźliwy. Nie do przyjęcia jest również to, że oskarża interlokutorów o sianie zamętu”.

Więcej o tym we wtorkowej audycji „Śliska Sprawa” o godzinie 17.15.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Rada Miasta, radni, podwyżki, pracownicy, prezydent Olsztyna, urząd miasta
Są pieniądze na ochronę gospodarstw rolnych przed ASF. Jak z nich skorzystać?

Rolnicy mogą składać wnioski o wsparcie na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Dokumenty przyjmują oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Warto skorzystać z tej...

Zamknij
RadioOlsztynTV