Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciąg dalszy sprawy podpalenia włosów bezdomnym. Sąd rozpoczyna proces nastolatków

Przed Sądem Rejonowym w Olecku dziś pierwsze posiedzenie sądu rodzinnego i nieletnich w sprawie 3 nastolatków, którzy podpalali włosy bezdomnym i nagrali to telefonami komórkowymi.

Do zdarzenia doszło na początku października w Gołdapi. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak film ze zdarzenia został opublikowany w internecie. Sprawą zajęła się policja, która szybko ustaliła personalia chłopców biorących udział w zdarzeniu. 5 nastolatków ma już nadzór kuratorski, 3 może dziś usłyszeć zarzuty. Jak powiedziała Agnieszka Węglicka-Bogdan, wiceprezes sądu rejonowego w Olecku – przed zdarzeniem, chłopcy cieszyli się w swoim środowisku dobrą opinią.

Są to osoby, które cieszą się bardzo dobrą opinią środowiskową. Nie mają żadnych większych kłopotów, jeśli chodzi o realizację obowiązku szkolnego i kłopotów związanych z funkcjonowaniem szkolnym bądź w otoczeniu sąsiedzkim. Te osoby nie były notowane na policji ani w sądzie.

Na dzisiejszym posiedzeniu sąd zdecyduje m.in. czy nastolatkowie trafią na badania psychologiczne – jednak, jak dodała sędzia Węglicka-Bogdan, pierwsze konsekwencje już ponieśli.

Dostali naganę dyrektora, zostały wstrzymane ich osobiste udziały w uroczystościach szkolnych, wycieczkach szkolnych. Część chłopców, którzy byli członkami klubów sportowych, zostali z nich wydaleni, więc pierwsze konsekwencje odczuli już na własnej skórze.

Rodzice nastolatków mieli także zabrać dzieciom telefony i usunąć ich konta z portali społecznościowych. Na własną rękę opiekunowie mieli także dotrzeć do dwójki poszkodowanych i przeprosić bezdomnych.

 

Autor: L. Tekielski
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w podpalenie, bezdomni, nagranie, nastolatkowie, sąd rejonowy
Doprowadził do wycięcia kilkudziesięciu 180-letnich dębów. Sprawę wyjaśnia sąd w Mrągowie

Przed Sądem Rejonowym w Mrągowie toczy się proces przeciwko Henrykowi L. Oskarżonemu w związku z wycięciem dębów liczących co najmniej 180 lat. Jak informuje sędzia Sądu...

Zamknij
RadioOlsztynTV