Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyrok w sprawie zabójstwa młodego mężczyzny na działkach już we wtorek

fot. Przemysław Getka

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie we wtorek (26 października) ogłoszony ma być wyrok w procesie o zabójstwo młodego mężczyzny na terenie jednego z olsztyńskich ogrodów działkowych.

W sprawie odpowiada trzech mężczyzn. Wojciech M. i Marcin W. są oskarżeni o zabójstwo, trzeciemu Arturowi E. postawiono zarzut pobicia i nieudzielenia pomocy mężczyźnie.

Do zbrodni doszło 30 grudnia 2020 roku w ogrodach działkowych „Szafirek” przy ul. Synów Pułku w Olsztynie. Według ustaleń prokuratora, Rafał N. – mieszkaniec jednej z podolsztyńskich miejscowości – dzień wcześniej przyjechał do Olsztyna, gdzie poznał trzech mężczyzn, którzy także zasiadają na ławie oskarżonych. W altanie na działkach bezdomni mężczyźni pili alkohol i zażywali narkotyki.

Do konfliktu między nimi miało dojść w momencie, gdy Rafał N. próbował zażyć porcję narkotyku przeznaczoną dla Wojciecha M. To miało na tyle zdenerwować mężczyznę, że odepchnął ofiarę, a gdy Rafał N. upadł na ziemię, zaczął go kopać. Po chwili do Wojciecha M. miał przyłączyć się Marcin W. Obaj mężczyźni zadali pokrzywdzonemu kilka ciosów w głowę i inne części ciała. Okazały się one śmiertelne.

Prokurator w mowie końcowej zażądał dla dwóch oskarżonych o zabójstwo po 25 lat więzienia, a dla trzeciego oskarżonego o naruszenie nietykalności cielesnej kary 3 lat pozbawienia wolności. Według oskarżyciela publicznego, mężczyźni całą noc pastwili się nad pokrzywdzonym i nie dali mu najmniejszej szansy na przeżycie.

Fot. Przemysław Getka

Autor: B. Gajlewska za PAP
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, pobicie, narkotyki, alkohol, bezdomni, wyrok, bezdomny, zabójstwo
Budują domki dla ptaków i zwierząt domowych. Bezdomni z Ełku odkrywają swoje talenty

Podopieczni schroniska dla osób bezdomnych Monar Markot w Ełku pod okiem instruktora odkrywają swoje talenty. Podczas terapii zajęciowej robią budki lęgowe dla ptaków, czy domki dla...

Zamknij
RadioOlsztynTV