Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chorzy na nowotwory nie powinni samodzielnie przerywać terapii w obawie przed koronawirusem

Na świecie na raka umiera ponad 8 milionów osób rocznie

Doktor Jacek Sieńko, ginekolog-onkolog podkreśla, że podczas leczenia nowotworu chorzy muszą zachować szczególne środki ostrożności.

Pacjenci onkologiczni muszą uważać, aby nie zakazić się koronawirusem, ale nie powinni rezygnować z wizyt lekarskich. Doktor Jacek Sieńko zapewnia, że w szpitalach podjęte są procedury bezpieczeństwa

Trzeba korzystać z wizyt w takim zakresie w jakim jest to konieczne. Jak często powinny się odbywać ustalą lekarze onkolodzy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi pacjenci są bardzo narażeni, ale całkowite zaprzestanie leczenia spowoduje, że znacząco pogorszy się wskaźnik wyleczeń nowotworów. Epidemia nie będzie trwała tydzień czy dwa. Przed nami być może wiele miesięcy ograniczeń i należy zdecydowanie poddać się temu co mówią lekarze.

Doktor Jacek Sieńko przypomniał, że chorym na nowotwory zaleca się izolację, dlatego nie powinni oni jeździć do lekarza środkami komunikacji publicznej.

 

Autor: P.Karpiszen na IAR
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, onkologia, nowotwór, leczenie, koronawirus
Koniec akcji „Lot do domu”. Ilu Polaków skorzystało z możliwości powrotu do kraju?

Około 54 tysięcy Polaków, których pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 rozdzieliła z bliskimi, wróciło do kraju dzięki akcji "Lot do Domu" - poinformowały we wtorkowym komunikacie Polskie Linie Lotnicze...

Zamknij
RadioOlsztynTV