Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chciał zobaczyć, jak wygląda granica trzech państw. Wycieczka zakończyła się nie tylko mandatem, ale wizytą u Rosjan

Fot. W-M OSG

Litewski turysta podczas rowerowej przejażdżki chciał zobaczyć, jak wygląda tzw. „trójstyk”, czyli granica Polski, Litwy i Rosji. Nielegalnie przekroczył przejście graniczne i został zatrzymany przez Rosjan.

Dwóch Litwinów wybrało się rowerami na przejażdżkę po Mazurach. Jeden z nich chcąc zobaczyć, jak wygląda granica trzech państw, mimo widocznych tablic informacyjnych przekroczył granicę zewnętrzną Unii Europejskiej i został zatrzymany przez rosyjskie służby. Po kilku godzinach Litwina przekazano stronie polskiej. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach za przekroczenie granicy państwowej w niedozwolonym miejscu ukarali ciekawskiego turystę 400 zł mandatem.

W minionych dwóch tygodniach, to trzeci przypadek przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom w tym rejonie. Wcześniej zatrzymano Włocha i Polaka.

Straż Graniczna przypomina, że na odcinku polsko-rosyjskim przekraczanie granicy państwowej może się odbywać tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Apeluje też o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewskiej

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, rower, mandat, trójstyk, spacer, Litwin
Naczepa TIR-a miała podrobione dokumenty? Sprawdzają to funkcjonariusze Straży Granicznej

Naczepę TIR-a o wartości 35 tysięcy złotych zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu w Grzechotkach. Ciężarówką z tą naczepą, chciał wjechać do Obwodu Kaliningradzkiego 50-letni Rosjanin....

Zamknij
RadioOlsztynTV