Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brakuje pieniędzy na utylizację nielegalnego składowiska odpadów

Nielegalne składowisko z chemikaliami w Borzynowie. Fot. J. Sulecki

Skąd wziąć pieniądze na usunięcie nielegalnego składowiska odpadów z Borzynowa? Na to pytanie próbują odpowiedzieć lokalni włodarze i samorządowcy.

Koszty z jakimi musi zmierzyć się gmina są wysokie, a sprawa musi zostać szybko rozwiązana, ponieważ substancje zalegające w Borzynowie są niebezpieczne zarówno dla zdrowia osób i zwierząt, jak i środowiska naturalnego.

Do końca tego tygodnia, a najpóźniej w przyszłym odpady zostaną zinwentaryzowane oraz zostaną pobrane ich próbki. Następnie będziemy poszukiwać firmy, która może wykonać utylizację tych odpadów. Problem w tym, że takich firm w Polsce nie ma zbyt dużo, a koszt takiej usługi wynosi od pół miliona złotych w górę. Cały czas nie wiemy jednak z jakimi substancjami mamy do czynienia i w jakich ilościach.

– tłumaczy burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski.

00:00 / 00:00

Szacowana kwota przerasta budżet gminy, dlatego rozważane jest zaciągnięcie przez Pasłęk pożyczki. Teren na którym znajduje się nielegalne składowisko chemikaliów, jak i same odpady zostały zabezpieczone i odgrodzone dla postronnych osób.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, składowisko odpadów, chemikalia, Borzynowo
Pożar w sortowni odpadów. „Płomienie sięgały siedmiu metrów”

Zakończyła się akcja gaśnicza w sortowni firmy zajmującej się recyklingiem przy ul. Przemysłowej w Ostródzie. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. O pożarze powiadomił służby około...

Zamknij
RadioOlsztynTV