Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pożar w sortowni odpadów. „Płomienie sięgały siedmiu metrów”

Fot. Archiwum KP PSP Ostróda za NOS Portal

Zakończyła się akcja gaśnicza w sortowni firmy zajmującej się recyklingiem przy ul. Przemysłowej w Ostródzie. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

O pożarze powiadomił służby około godziny 3 w nocy kierowca przejeżdżający pobliską drogą ekspresową S7. Okazało się, że płoną odpady składowane w sortowni zajmującej się recyklingiem.

Kiedy przyjechaliśmy na miejsce paliła się jedna kwatera z posegregowanymi odpadami, głównie tworzywami sztucznymi. Pożar rozprzestrzenił się na dwie sąsiednie kwatery. Płomienie miały wysokość 6-7 metrów

– powiedział st. kpt. Grzegorz Różański z ostródzkiej straży pożarnej.

00:00 / 00:00

W jednej z kwater z płonącymi odpadami częściowo zawaliło się zadaszenie ze stalowej konstrukcji. Strażakom udało się nie dopuścić do przeniesienia się ognia na dwa kolejne boksy magazynowe, w których znajdowały się przygotowane do sortowania i posortowane odpady. Każda z tych kwater ma wielkość 15 na 10 m. Z terenu firmy wyprowadzono kilka zaparkowanych tam samochodów ciężarowych do przewozu odpadów.

Jak informuje Portal Informacyjny Powiatu Ostródzkiego ponad 60 strażaków walczyło z pożarem w sortowni przy ul. Przemysłowej. Do działań gaśniczych strażacy wykorzystali dwa specjalistyczne baseny, każdy o pojemności 12 tysięcy litrów.

W pierwszej fazie akcji gaśniczej był problem z poborem wody, ponieważ hydranty były mało wydajne. Zadysponowaliśmy na miejsce dwa zbiorniki, do których dowożono wodę z hydrantów w mieście

– powiedział Różański.

W pożarze nikt nie został poszkodowany. Nie było też konieczności ewakuacji ludzi, sortownia znajduje się w dzielnicy przemysłowej. Na miejscu pracowało 13 zastępów, czyli blisko 80 strażaków PSP i OSP. Akcja dogaszania może potrwać jeszcze kilka godzin.

Fot. Archiwum KP PSP Ostróda za NOS Portal

Autor: PAP/NOS Portal/RO
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ogień, pożar, straż pożarna, odpady, Ostróda, sortownia
To ciężka praca, będąca spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Strażacy z Elbląga obchodzili swoje święto

Walka z pożarami, pomoc w ratowaniu życia i dobytku podczas klęsk żywiołowych oraz usuwanie skutków wypadków i kolizji. Z takimi zadaniami na co dzień zmagają się...

Zamknij
RadioOlsztynTV