Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brakuje mierników do pomiaru smogu

Brakuje mierników do pomiaru smogu co fałszuje rzeczywisty obraz

Od kilku miesięcy temat smogu jest jednym z najczęściej poruszanych. Problem dotyczy także Warmii i Mazur, gdzie co najmniej kilkanaście razy dopuszczalne normy zostały przekroczone.

Ruszyły też kampanie informacyjne na temat zanieczyszczenia środowiska i okazuje się, że sami jesteśmy sobie winni. Paląc w piecach śmieciami narażamy na utratę zdrowia nie tylko siebie, ale także innych. Konsekwencje mogą być bardzo poważne. Jednym z przykładów niech będzie rodzina pana Marka z Olsztyna.

 

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Radny SLD Krzysztof Kacprzycki

– Brakuje mierników do pomiaru smogu, co fałszuje rzeczywisty obraz problemu – uważa olsztyński radny Krzysztof Kacprzycki z SLD. Na Warmii i Mazurach zamontowanych jest zaledwie kilka takich urządzeń, w tym tylko jedno w Olsztynie.

Zdaniem radnego informowanie mieszkańców o problemie nie jest rzetelne, bo zamontowany przy ulicy Puszkina na olsztyńskim Zatorzu czujnik nie pokazuje sytuacji w innych częściach miasta. Krzysztof Kacprzycki chce by miasto każde z osiedli wyposażyło w takie mierniki i przekonuje, że koszt instalacji nie będzie dużym obciążeniem dla budżetu Olsztyna.

00:00 / 00:00

Olsztyński Sojusz Lewicy demokratycznej w najbliższym czasie chce przygotować specjalny podręcznik dla taksówkarzy, w którym będą zamieszczone informacje o tym jak jeździć, by do środowiska dostawało się jak najmniej spalin.

Aktualny stan zanieczyszczenia powietrza na Warmii i Mazurach można sprawdzić na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

 

(grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ekologia, piec, palenie, powietrze, eko, smog, czystość, Piece, miernik
Solary zasiliły Warmię i Mazury

361 wniosków na kwotę ponad 15 milionów złotych dofinansowania. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie podsumowuje program Prosument na Warmii i Mazurach. Za...

Zamknij
RadioOlsztynTV