Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Bomba – float, bomba – skrót”. Akademicy szykują się do starcia z GKS-em Katowice

Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Za tydzień siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn zagrają być może najważniejszy mecz tego sezonu. Wyjazdowy pojedynek z GKS-em Katowice może zdecydować o tym, czy Akademicy wystąpią w play-offach, czy też nie.

Teraz jednak – olsztynianie mają aż dwa tygodnie przerwy. Czy to dobrze?

Ostatni okres to 15 dni, podczas których rozegraliśmy 4 spotkania. Nie mieliśmy więc czasu na ciężki trening, a ponadto sporo podróżowaliśmy. Ta przerwa to dobra rzecz – podczas ostatniego meczu, z PGE Skrą Bełchatów, zespół odczuwał już zmęczenie. Dlatego mamy czas aby się zregenerować i przeprowadzić małe przygotowania do ostatnich spotkań w fazie zasadniczej. Z drugiej strony, kiedy grasz, to jesteś w tzw. „rytmie meczowym”, lecz nie uważam, żeby ta przerwa odbiła się na naszym zespole. Jestem zadowolony z pracy, jaką zespół wykonał w ostatnim miesiącu. Ograniczyliśmy liczbę błędów w ataku, wybieramy dobre rozwiązania i ryzyko, które podejmujemy, w większości nam się opłaca. Jeśli chcesz wygrywać – musisz ryzykować. To wyglądało już dobrze podczas chociażby podczas przegranego meczu z PGE Skrą i chcemy to podtrzymać. Dwa sety były bardzo dobre – warto to utrzymać. Mamy także dobre statystyki w polu serwisowym, lecz potrzebujemy zróżnicowanej zagrywki. Nie za każdym razem bezpośrednio zdobędziemy punkt – potrzebujemy serwisu, który będzie opadał tuż za siatkę, bądź będzie groźnym floatem. W niektórych spotkaniach to wyglądało dobrze, lecz czasami nie wykonywaliśmy tych założeń. Trzeba zachować różnorodność: „Bomba – float, bomba – skrót”. W ostatnich czterech spotkaniach poprawiliśmy również grę blokiem i chcemy ją utrzymać. To są główne punkty, nad którymi będziemy pracować w najbliższych dniach.

– mówi trener Indyków, Daniel Castellani

00:00 / 00:00

 

Autor: M.Świniarski
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn
Akademicy przegrali ze Skrą 0:3

Porażką 0:3 zakończyło się spotkanie Indykpolu AZS Olsztyn ze Skrą Bełchatów. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Przez dłuższy czas żadna z drużyn nie była w stanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV