Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bogusława Orzechowska: Żadnemu szpitalowi na Warmii i Mazurach nie grozi likwidacja

Senator RP Bogusława Orzechowska

– Jeżeli lekarz rodzinny i szpital są solidne, to zlecają wszelkie badania, które są potrzebne. Odpowiedni nadzór nad szpitalami powinien wyeliminować problemy. – powiedziała w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn senator Prawa i Sprawiedliwości Bogusława Orzechowska.

W piątek (3 marca) zakończyło się dwudniowe posiedzenie, na którym Senat zaakceptował ustawę o powołaniu komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie. W Senacie doszło do wymiany zdań pomiędzy senatorami. Część z nich uważała, że powołanie komisji to złamanie zasady trójpodziału władzy.

Debata dotyczyło bardzo ważnych spraw. Wniesiono 36 poprawek, Senat przyjął 9 z nich. Bez komisji nie da się rozwikłać wieloletnich spraw, które dotyczyły właścicieli. Wiele osób utraciło swoje mienie, wiele musiało się wyprowadzić.

Senator Orzechowska podkreśliła także, że firmy stosujące niezgodne z prawem praktyki zaniechały już swojej działalności.

W przyszłym tygodniu rozpoczynają się w Sejmie prace nad rządową ustawą o sieci szpitali. Jednym z najważniejszych założeń jest otrzymywani przez szpitale zryczałtowanych środki na leczenie. Senator Orzechowska podkreśliła, że jest to lepsze rozwiązanie, gdyż pacjenci nie będą odsyłani ze względu na przekroczony limit przyjęć pacjentów.

Zdaniem wielu nowe rozwiązania mogą spowodować likwidację części szpitali, w tym także na Warmii i Mazurach. Senator Orzechowska zapewniła jednak, że nie dojdzie do takiej sytuacji i pacjenci będę mieli do dyspozycji wszystkie dziś istniejące szpitale.

Do wysłuchania rozmowy z Bogusławą Orzechowską zaprasza Andrzej Piedziewicz – posłuchaj

00:00 / 00:00

(apiedz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Poranne Pytania, Prawo i Sprawiedliwość
Sylwia Jaskulska i Patryk Kozłowski: szerokopasmowy internet nie dotarł tam gdzie miał dotrzeć

O problemach z szerokopasmowym internetem na Warmii i Mazurach rozmawiali w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn wicemarszałek województwa Sylwia Jaskulska i radny wojewódzki PiS Patryk Kozłowski....

Zamknij
RadioOlsztynTV