Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 02.06.2020

fot. Przemysław Getka

Ciekawe inicjatywy społeczne w nowej rzeczywistości po pandemii koronawirusa to temat, na który z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska.

Kolejne obostrzenia są luzowane, jednak dzieci i młodzież nadal uczą się zdalnie. Studenci II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizowali internetową zbiórkę, z której dochód przeznaczyli na zakup sprzętu komputerowego dla Domu Dziecka w Olsztynie. W ten sposób chcą pomóc dzieciom w nauce online.

O szczegółach studenckiej inicjatywy mówi Adrianna Pałys, studentka II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Olsztyński chór lekarzy Medici pro Musica sięgnął po jeden z najbardziej znanych utworów zespołu Pod Budą i nagrał własną interpretację. Medycy wzięli na warsztat piosenkę „Na całość” i zmieniając tekst przygotowali wersję nawiązującą do czasu pandemii.

O pomyśle, problemach z realizacją przedsięwzięcia Agnieszka Lipczyńska rozmawiała z Małgorzatą Wawruk – dyrygentem i opiekunem artystycznym chóru oraz lekarzem Jakubem Kuną – specjalistą chorób wewnętrznych.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Zbliżają się wakacje. Koronawirus sprawił, że w tym roku letni wypoczynek będzie zupełnie inny, niż ten, do którego przyzwyczailiśmy się. Zagraniczne podróże będą raczej rzadkością. 90 procent Polaków zamierza spędzić urlop w kraju – wynika z badań Profitroom.

„Cudze chwalicie a swego nie znacie” – o wycieczkach po Ostródzie i zachęcaniu do poznawania Warmii i Mazur mówił przewodnik wycieczek Piotr Lisowski, prezes Zachodniomazurskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Otwierają swoje pracownie dla zwiedzających. O ciekawej inicjatywie artystów z Warmii i Mazur – szlaku otwartych pracowni malarskich opowiadają artyści Mariusz i Katarzyna Kaldowscy oraz Helena Michel.

Posłuchaj rozmowy

Przekazywane ustnie wspomnienia i rodzinne pamiątki to bezcenne skarby, które pomagają odpowiedzieć na pytania kim jesteśmy? Skąd pochodzi nasza rodzina? Co się w niej działo? Wspomnienia mogą być także pretekstem do interesujących inicjatyw.

Praca w muzeum i bliski kontakt z historią zainspirował ją do pisania m.in. bajek dla dzieci. Teraz będzie gotowała według przepisów swojej babci. O śpiewniku z przepisami opowiada Agata Grzegorczyk-Wosiek, olsztyńska plastyczka, pisarka i poetka, która została stypendystką programu „Kultura w sieci”.

Posłuchaj rozmowy

O nowej inicjatywie poszukiwania świadków historii, tworzeniu społecznego, internetowego archiwum Ostródy opowiada Kinga Wiśniewska ze Stowarzyszenia Inicjatyw Możliwych RzeczJasna.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D.Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, pieniądze, historia, wypoczynek, pomoc, turystyka, Ostróda, dom dziecka, chór, lekarze, wakacje, lato, nagranie, artyści, pisarka, pracownia, Małgorzata Wawruk, koronawirus, ziórka, Medici pro Musica, Pod Budą, Jakub Kuna, malarze, Katarzyna Kaldowska, Mariusz Kaldowski, Helena Michel
Pomagają usamodzielnić się i znaleźć pracę osobom niepełnosprawnym. WTZ w Ełku wznawiają działalność

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ełku wznowiły działalność. Wcześniej, z powodu koronawirusa, zajęcia odbywały się tylko on-line. Warsztaty Terapii Zajęciowej są przeznaczone dla osób z umiarkowaną i...

Zamknij
RadioOlsztynTV