Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie proces policjanta, który wjechał w motocyklistów

Policjant, który spowodował wypadek na drodze krajowej numer 16 pod Gietrzwałdem usłyszał akt oskarżenia

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko policjantowi, który miał spowodować wypadek na drodze krajowej numer 16 pod Gietrzwałdem.

20 września ubiegłego roku oznakowany radiowóz wjechał w grupę czterech motocyklistów. Na miejscu zmarł 41-latek z Iławy. Dwoje mężczyzn miało rozległe złamania, a jeden z motocyklistów nie doznał żadnych obrażeń.

Jak podaje Gazeta Wyborcza śledztwo prowadziła Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ. Ustalono, że tego dnia od rana padał deszcz, a jezdnia była śliska. Dlatego prokuratorzy nie od razu postawili policjantowi zarzuty i czekali m.in. na ekspertyzę biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. W marcu tego roku zarzucono Andrzejowi Ch., że nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, dlatego samochód wpadł w poślizg. Radiowóz znalazł się na przeciwległym pasie ruchu i wjechał w prawidłowo jadących motocyklistów.

Policjant nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Jednak prokuratorzy uznali, że przeciwko policjantowi z komisariatu w Olsztynku zostanie skierowany akt oskarżenia. Funkcjonariuszowi grozi do 8 lat więzienia.

 

(kpias/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, sąd, policjant, wypadek, motocyklista
Dwie osoby ranne w wypadku koło Lidzbarka Warmińskiego

Kobieta i 4-letnie dziecko ranni w wypadku na krajowej 51 między Lidzbarkiem Warmińskim a Dobrym Miastem. Późnym popołudniem w Miłogórzu dachowało osobowe renault, którym jechało 5...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV