Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bank Żywności alarmuje: nie każde dziecko w wakacje jest najedzone

Fot. Adobe Stock

Bank Żywności w Olsztynie zachęca do wsparcia działań, które podejmuje. Chodzi o dożywianie dzieci wychowujących się w trudniejszych środowiskach albo mniej zasobnych rodzinach.

W skali Warmii i Mazur może chodzić o kilka tysięcy osób, które są pozbawione wartościowego posiłku, bo w wakacje szkolne stołówki są zamknięte. Bank Żywności w Olsztynie jedzenie przekazuje ponad 300 organizacjom. Połowa z nich zajmuje się opieką nad małoletnimi. To, jak mówi Jolanta Markiewicz, dyrektor działu współpracy i pomocy żywnościowej, pozwala dotrzeć z pomocą tam, gdzie jest ona potrzebna.

Organizacje te są w konkretnych miejscowościach i najlepiej wiedzą, komu trzeba pomóc. Tak samo jest w wakacje – wiedzą, którymi dziećmi trzeba się zająć i jak je wspomóc

– powiedziała Markiewicz.

Przed rokiem na dożywianie dzieci do organizacji z regionu trafiło ponad 90 ton żywności o wartości niemal 2 mln zł. W tym roku działanie może wesprzeć każdy przekazując dobrowolny datek. Informacje o tym, gdzie wpłacać pieniądze, można znaleźć w social mediach i na stronie internetowej Banku Żywności w Olsztynie.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K.Grabowska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w dzieci, Bank Żywności
Zdrowy i bezpieczny piknik w Elblągu

Jak żyć zdrowo i bezpiecznie? Tego można było się dowiedzieć w trakcie rodzinnego pikniku w elbląskiej Bażantarni. Jak powiedziała organizator imprezy i prezes Banku Żywności w Elblągu...

Zamknij
RadioOlsztynTV