Mikrobus do przewożenia osób niepełnosprawnych trafił do DPS-u w Braniewie
Będzie bezpieczniej i wygodniej. Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Braniewie otrzymał nowy samochód.
Jest on dostosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami w tym dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzki – mówi Mirosław Kudliński, wicestarosta braniewski.
Samochód jest przestronny. Może nim podróżować łącznie 8 osób.
Jego kupno było możliwe dzięki wsparciu PFRON-u – mówi Karol Motyka, starosta braniewski.
Kosztował ponad 146 tysięcy złotych, z czego 90 tysięcy złotych dołożył Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Samochód kupiono w ramach programu wyrównywania różnic między regionami.
Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska


























![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)






