Port w Elblągu dedykujemy Ukrainie i Białorusi
Polska i Białoruś będą wspólnie pracowały na rzecz rozwoju infrastruktury transportowej. Dziś rozmawiali o tym w Mińsku ministrowie obu krajów zajmujących się transportem.
Białoruski minister Anatolij Siwak nazwał Polskę „głównym partnerem”, jeśli chodzi o rozwój infrastruktury tranzytowej. Minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk powiedział, że nasz kraj zamierza zainteresować Białoruś wykorzystaniem portu w Elblągu, po tym jak zostanie zbudowany kanał przez Mierzeję Wiślaną: – To jest port wybitnie dedykowany dla Ukrainy i Białorusi, gdyż ma niższe koszty.
Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk przypomniał natomiast, że od 15 lat Białorusi nie odwiedził polski minister odpowiedzialny za transport.
(mswin/as)




























![Smaki Warmii i Mazur znów opanowały Olsztyn [PROGRAM] Smaki Warmii i Mazur znów opanowały Olsztyn [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FDSC04861.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
