Michał Wypij: na początku roku zaczniemy wizytować uniwersytety
Nowy sposób wyboru rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego może budzić wątpliwości – tak uważa Michał Wypij doradca w gabinecie politycznym wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.
Przewodniczący partii Polska Razem na Warmii i Mazurach oraz członek rady programowej tej partii, który był gościem Porannych Pytań Radia Olsztyn przypomniał, że wcześniej rektora UWM wybierały tak zwane kolegia elektorskie. Teraz po zmianach ma go wybierać senat uczelni.
Do wysłuchania rozmowy z Michałem Wypijem zaprasza Krzysztof Kaszubski
(wchr/łw)








![Trwa jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI] Trwa jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F20260628_131644.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)













