Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

32 osoby nie żyją. Od początku policyjnej akcji „Znicz”na polskich drogach doszło do ponad 270 wypadków

Na drogach Warmii i Mazur trwa policyjna akcja ZNICZ

Od środy 31 października na polskich drogach zginęły 32 osoby, a ponad 300 zostało rannych. Zatrzymano też prawie 600 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci prowadzą akcję „Znicz”. Od kilku dni większa niż zwykle liczba funkcjonariuszy patroluje drogi i okolice cmentarzy. Jak mówi Radosław Kobryś z Komendy Głównej, policja apeluje do kierowców o rozsądną jazdę i nieprzekraczanie dozwolonej prędkości.

00:00 / 00:00

Policja apeluje również do kierowców, aby nie wsiadali za kółko pod wpływem alkoholu oraz prosi wszystkich o informowanie funkcjonariuszy o tego typu przypadkach.

00:00 / 00:00

W ubiegłym roku podczas akcji „Znicz” wydarzyło się prawie pół tysiąca wypadków, w których zginęły 43 osoby, a 551 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali ponad 1200 nietrzeźwych kierowców.

Wbrew pozorom, jedną z przyczyn wypadków była dobra pogoda. Jutro, w ostatnim dniu długiego weekendu, drogi będzie patrolować ponad 6 tysięcy policjantów. Największej liczby patroli policyjnych można się spodziewać na trasach wylotowych z dużych miast i w pobliżu cmentarzy.

 

Autor: IAR
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Akcja, znicz, powroty
Nocny pościg ulicami Morąga. Kierowca bał się zatrzymania, bo nie posiadał prawa jazdy i ubezpieczenia [WIDEO]

Przed policją uciekał 26-letni kierowca opla, który jechał ulicami miasta z włączonymi światłami drogowymi, czyli tzw. długimi. Ponieważ jest to wykroczenie policjanci chcieli go zatrzymać do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV