Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nocny pościg ulicami Morąga. Kierowca bał się zatrzymania, bo nie posiadał prawa jazdy i ubezpieczenia [WIDEO]

Przed policją uciekał 26-letni kierowca opla, który jechał ulicami miasta z włączonymi światłami drogowymi, czyli tzw. długimi.

Ponieważ jest to wykroczenie policjanci chcieli go zatrzymać do kontroli, ale wtedy samochód przyspieszył, relacjonuje sierż. sztab. Anna Balińska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie:

W trakcie ucieczki popełniał liczne wykroczenia drogowe. Po kilkudziesięciu kilometrach z maski opla zaczął wydobywać się dym. Kierowca zmuszony był się zatrzymać. Policjanci obezwładnili go i zatrzymali. 26-latek był trzeźwy. Jak tłumaczył, bał się kontroli drogowej, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a auto którym jechał nie jest ubezpieczone.

00:00 / 00:00

Kierowcy grozi nawet pięć lat pozbawienia wolności. Sąd może także orzec wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów nawet na 15 lat.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, więzienie, pościg, prawo jazdy, ubezpieczenie, video
Nietypowa forma promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Elblągu. Logo akcji pojawiło się na zapałkach

Elbląska policja promuje Krajowa Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym roku zdecydowała się na dość nietypową formę promocji. Logo KMZB pojawiło się na pudełkach zapałek. To pierwsza...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV