Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Zatwierdzono protokół w sprawie przebiegu drogi S16. Najwyżej oceniony został wariant B

Fot. GDDKiA

Kolejny krok w stronę realizacji budowy S16 między Mrągowem a Ełkiem. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad zatwierdził protokół z posiedzenia Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych.

Wariant B trasy został najwyżej oceniony przez Komisję Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych w kryterium środowisko przyrodnicze i społeczne oraz w kryterium funkcjonalnym, które obejmuje długość trasy, dostępność transportową oraz wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego – mówi rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA Karol Głębocki.

00:00 / 00:00

Droga w rekomendowanym wariancie B przebiega na trasie Mrągowo – Kosewo – Baranowo (od strony południowej) – Mikołajki – Woźnice – Drozdowo – Orzysz (od strony północnej) – Strzelniki – Klusy – Chrzanowo – Ełk. Jest to odcinek o długości 77 i pół kilometra. Były wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit podkreśla, że to inwestycja, która powinna być jak najszybciej zrealizowana.

00:00 / 00:00

Zatwierdzenie protokołu komisji to kolejny krok proceduralny na drodze do budowy nowej S16 z Mrągowa do Ełku. GDDKiA kolejny krok zapowiada na przyszły tydzień – wtedy złoży wniosek o wydanie decyzji środowiskowej do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie. Później RDOŚ przeprowadzi konsultacje społeczne.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, droga, GDDKiA, S16, protokół
Kompletnie pijany prowadził koparkę i uszkodził drogę. 33-latek miał ponad 2 promile alkoholu

Pijany operator koparki zniszczył fragment drogi krajowej nr 15. Mężczyzna został zatrzymany w Nielbarku w gminie Kurzętnik. Świadkowie zdarzenia zobaczyli koparkę niepewnie jadącą ruchliwą drogą krajową...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV