Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Żartowniś musi się liczyć z konsekwencjami”. Prokurator nadzoruje śledztwo w sprawie fałszywych alarmów w ratuszu

Fot. P.Getka

Nawet 8 lat pozbawianie wolności, grzywna w wysokości minimum 10 tysięcy złotych i zwrot kosztów akcji podjętych przez służby – taka kara grozi za żarty, które, po raz kolejny w ostatnim czasie, postawiły urzędników olsztyńskiego ratusza na równe nogi.

W poniedziałek przed południem, już po raz trzeci w tym roku, trzeba było ewakuować magistrat. Powodem był mail z informacją o podłożonym w budynku ładunku wybuchowym. Na szczęście po kilku godzinach okazało się, że był to kolejny fałszywy alarm.
Oburzenia nie kryją interesanci, którzy chcieli w tym czasie załatwić sprawy w urzędzie.

Jak powiedział Radiu Olsztyn młodszy aspirant Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji, policja pracuje nad namierzeniem żartownisia.

Nikogo jeszcze nie zatrzymaliśmy. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem olsztyńskiej prokuratury. Trwają czynności, które mają pomóc w ustaleniu, kto wpadł na pomysł aby przesłać do ratusza informacje o fałszywym alarmie.

Policjanci zapewniają, że odnalezienia żartownisia to tylko kwestia czasu.

 

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sledztwo, ratusz, alarm, fałszywy alarm
Kolejny alarm w olsztyńskim ratuszu

Z powodu alarmu bombowego ewakuowano pracowników Urzędu Miasta w Olsztynie. To trzeci taki alarm w ciągu ostatniego miesiąca. Do godziny 13.30 olsztyński ratusz jest zamknięty dla...

Zamknij
RadioOlsztynTV